عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه

عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین اجزایی است که باید در هر آشپزخانه ای وجود داشته باشد. در سال های اخیر، با توجه به تنوع مدل های موجود برای طراحی کابینت آشپزخانه، قیمت های کابینت بسیار متنوع شده است. به طوری که همه مردم با هر بودجه ای که داشته باشند، می توانند یک کابینت مناسب را برای خودشان انتخاب کنند. به هر حال تعیین بهترین قیمت کابینت آشپزخانه به عوامل مختلفی از جمله نوع چوب، مقدار متراژ و … بستگی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با عواملی که در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه موثر هستند، آشنا کنیم.

عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه

اگر به دنبال خرید کابینت آشپزخانه باشید، می دانید که در حال حاضر قیمت کابینت آشپزخانه بسیار متنوع است. شاید بعضی از افراد دلیل این تنوع قیمت کابینت آشپزخانه را متوجه نشوند. به همین خاطر می خواهیم شما را با عوامل موثر بر تعیین قیمت کابینت آشپزخانه آشنا کنیم.

  1. متراژ کابینت آشپزخانه

اولین عاملی که قیمت کابینت آشپزخانه را تعیین می کند، میزان متراژ کابینت آشپزخانه است. بدیهی است که هر چه میزان و مقدار متراژ مورد نیاز آشپزخانه شما بالاتر باشد، هزینه کابینت آشپزخانه شما هم بالاتر می رود. دلیل این اتفاق میزان چوبی است که برای ساخت کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه هر چه کابینت ها بزرگ تر باشند، کابینت ساز باید از میزان چوب بیشتری استفاده کند، قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه شما افزایش پیدا می کند.

  1. نوع چوب به کار رفته برای کابینت آشپزخانه

به طور کلی این عامل از جمله مهم ترین عامل هایی است که برای تعیین قیمت کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر کابینت های مختلفی با انواع چوب های مختلف روی کار آمده اند تا سلایق مختلف بتوانند بر اساس طراحی که مد نظر خود دارند، یکی از انواع چوب های کابینت را انتخاب کنند. وجود چوب های مختلف در بازار کابینت سازی باعث تنوع قیمت بسیار زیاد برای کابینت های آشپزخانه شده اند. از جمله چوب هایی که برای کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرند، شامل موارد زیر می باشند.

قیمت کابینت آشپزخانه ملامین

  • کابینت های ملامینه: اولین جنسی که برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد و شاید به گوش شما خورده باشد، کابینت هایی هستند که با چوب هایی از جنس ملامین ساخته شده اند. ملامین ها در واقع، چوب نئوپان با روکش ملامین هستند. کابینت هایی که با چوب ملامینه ساخته می شوند، قیمت ارزان تری نسبت به دیگر کابینت های موجود در بازار دارند.

از لحاظ زیبایی چوب ملامین تفاوت چندانی با دیگر چوب ها ندارد و این چوب ها بسیار شبیه چوب های ام دی اف هستند. همچنین، چوب های ملامین در تنوع رنگ و طرح بسیار زیادی به بازار عرضه شده اند؛ اما با توجه به اینکه قرار است این چوب ها در محیط های نم دار آشپزخانه به کار روند، بهتر است که از این چوب ها استفاده نشود؛ چرا که چوب های ملامینه بسیار به رطوبت حساس هستند.

هزینه کابینت آشپزخانه ام دی اف

  • کابینت ام دی اف: چوب ام دی اف از جمله چوب های شناخته شده در صنعت چوب سازی است. در حال حاضر بسیاری از کابینت های خانه ها از چوب ام دی اف ساخته می شود. بنابراین، ساخت کابینت با چوب ام دی اف یکی از پرکاربردترین روش ها برای ساخت کابینت است.

کابینت هایی که با چوب ام دی اف ساخته می شوند، جنس خوبی دارند و تا سالیان سال برای شما کار می کنند. قیمت تعیین شده برای کابینت آشپزخانه ام دی اف کمی بیشتر از کابینت های ملامینه است؛ اما به هر حال با توجه به جنس چوب ام دی اف، خرید کابینت ام دی اف بسیار بیشتر از خرید کابینت ملامینه توصیه می شود.

قیمت کابینت آشپزخانه های گلاس

  • کابینت های گلاس: کابینت های های گلاس یکی از انواع کابینت هایی هستند که به تازگی وارد بازار شده اند. این کابینت ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی دارند، قیمت بالایی هم دارند. بنابراین، اگر فکر می کنید که می خواهید قیمت مناسب تری را برای ساخت کابینت بپردازید، بهتر است که از کابینت ام دی اف استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه ممبران و قیمت آن

  • کابینت های ممبران: اگر به فکر یک کابینت شیک و خاص هستید، حتما از کابینت های ممبران یا وکیوم استفاده کنید. اگرچه که این کابینت ها بیشترین قیمت را در میان 3 نوع دیگر کابینت های ذکر شده دارند؛ اما به هر حال اگر قیمت زیاد برای شما فرقی ندارد و می خواهید که یک طراحی زیبا داشته باشید، کابینت ممبران و یا وکیوم بسیار مناسب شما است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *