قیمت گوسفند زنده در تهران و کرج

تعیین قیمت گوسفند زنده به عواملی بستگی دارد. برخی از این عوامل تاثیر غیر مستقیم و برخی دیگر تاثیر مستقیمی بر قیمت گوسفند زنده دارند. همچنین قبل از خرید گوسفند زنده بهتر است از سلامت آن مطمئن شوید.

گوسفند زنده دارای نژادهای مختلفی است که ویژگی‌های خاصی دارند، برخی از نژادهای گوسفند زنده پشمی هستند. گوسفند پشمی به این معنی است که بهترین ویژگی این گوسفند تولید پشم است. در بیشتر کارگاه‌های ریسندگی و تولید نخ از پشم‌های این نوع گوسفندان استفاده می‌شود.

از دیگر انواع گوسفند زنده، می‌توان به گوسفند گوشتی اشاره کرد. گوسفند گوشتی نسبت به دیگر گوسفندها، گوشت بیشتری تولید می‌کند. هنگام خرید گوسفند زنده برای ذبح بهتر است از این نوع گوسفند خریداری نمایید. همچنین برای این که بدانید گوسفند زنده خریداری شده چاق است یا لاغر بهتر است، مهره‌های پشت آن را لمس نمایید.

گوسفند شیری نیز جزو دسته دیگر گوسفندان است. همانطور که از نام آن پیداست برای تولید شیر مناسب می‌باشد. بیشتر کارخانجات برای تولید و بهره وری لبنیات از این نوع گوسفند خریداری می‌نمایند. هر کدام از گوسفندان گفته شده تاثیر غیر مستقیمی بر قیمت گوسفند زنده دارند.

گوسفند زنده

عوامل دخیل در قیمت گوسفند زنده

از دیگر عوامل دخیل در قیمت گوسفند زنده می‌توان به سن گوسفند اشاره کرد. هر چقدر سن گوسفند بالاتر باشد، قیمت آن کمتر خواهد بود. دلیل این موضوع این است که گوشت گوسفند پیر نسبت به گوسفند جوان سفت‌تر و دیر پخت است.

همچنین جنسیت گوسفند زنده نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. جنس نر نسبت به جنس ماده گوشت نرم و خوش پختی دارد. به خاطر همین موضوع قیمت گوسفند نر نسبت به گوسفند ماده بیشتر است که هنگام خرید متوجه خواهید شد.

اما مهمترین عاملی که در قیمت گذاری گوسفند زنده دخیل است، وزن می‌باشد. وزن عامل مستقیمی در قیمت گذاری گوسفند زنده است که هنگام خرید گوسفند با آن مواجه خواهید شد. در بسیاری از دامداری‌ها و بازارهای فروش گوسفند زنده، توسط دقیق‌ترین دستگاه‌های اندازه گیری وزن دام، وزن گوسفندان گرفته می‌شود.

اما نکته‌ای که اینجا وجود دارد این است که قیمت بره بر اساس وزن تعیین نمی‌شود. با توجه به این موضوع که وزن بره کم است قیمت گذاری بر حسب وزن قدری مشکل خواهد بود. بره گوشت بسیار خوش پخت و نرمی دارد که در قیمت گذاری آن دخیل است.

بهترین جا برای خرید گوسفند زنده کجاست؟

با این که گوسفند زنده قیمت مشخصی دارد اما ممکن است در برخی جاها تفاوت‌های مشاهده شود. علت وجود این اختلاف قیمت وجود دلال‌ها و واسطه‌ها می‌باشد. همچنین ممکن است گوسفند زنده‌ای که خریداری می‌کنید بیمار باشد که در وهله اول ممکن است متوجه آن نشوید. علاوه بر این حمل و نگهداری گوسفند زنده نیز مشکل است.

برای خرید گوسفند زنده می‌توانید به بازار یا دامداری‌ها مراجعه کنید. دامداری‌های زیادی برای پرورش گوسفند زنده وجود دارند که برخی از آنها مهر تایید وزارت بهداشت را نیز دارا می‌باشند. اما یکی از جاهایی که برای خرید گوسفند زنده پیشنهاد می‌کنیم، دامکالا است.

دامکالا یک دامداری با سابقه می‌باشد. این دامداری تفاوت‌های زیادی با دیگر دامداری‌های دارد. اما بزرگترین تفاوت دامکالا با دیگر دامداری‌های، سایت دامکالا می‌باشد. سایت دامکالا یک سایت فروش گوسفند زنده به طور مستقیم به خریداران است.

این سایت امکانات زیادی دارد که برای خرید راحت مشتریان، ارائه شده است. سایت دامکالا با ارائه گوسفندهای سالم و با کیفیت توانسته مشتریان زیادی را جذب کند. همچنین به دلیل این که دامکالا گوسفند زنده را به طور مستقیم به مشتریان ارائه می‌کند و دلال و واسطه‌ای در این بین وجود ندارد، قیمت بسیار مناسبی نسبت به دیگر جاها برای خرید گوسفند زنده، دارد.

قیمت گوسفند زنده

امکانات سایت دامکالا

سایت دامکالا برای خرید راحت مشتریان امکانات زیادی را ارائه می‌دهد. یکی از این امکانات برای خرید گوسفند زنده حمل و جا به جایی آن است. در بیشتر موارد هنگام خرید گوسفند زنده، مشتریان با مشکل جا به جایی آن مواجه بودند. اما خوشبختانه دامکالا بعد از خرید گوسفند زنده آن را در ساعت و روز مشخصی به آدرس مورد نظر شما ارسال می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های دامکالا ارائه انواع گوسفند زنده در وزن‌ها و قیمت‌های مختلفی می‌باشد. این تنوع باعث خرید راحت و بهتر می‌شود. قیمت گوسفند در دامکالا بر حسب وزن تعیین می‌گردد و قیمت روز گوسفند زنده بر حسب کیلوگرم در صفحه اول سایت درج می‌گردد.

ممکن است برخی افراد برای ذبح گوسفند زنده مشکلاتی داشته باشند. دامکالا برای این موضوع نیز فکری دارد. هنگام خرید گوسفند زنده از دامکالا، این دامداری در کنار گوسفند زنده برای شما قصاب رایگان نیز ارسال می‌کند تا مشکلی برای ذبح گوسفند نداشته باشید.

همچنین دامکالا برای شهرهای تهران و کرج ارسال رایگان دارد. از دیگر ویژگی‌های دامکالا این است که شما می‌توانید بعد از خرید گوسفند زنده آن را مرجوع دهید. در بسیاری موارد گوسفند زنده اگر بعد از خرید بیمار بود نمی‌توانستید آن را برگردانید. اما در دامکالا حتی بعد از ذبح گوسفند زنده می‌توانید پول خود را به طور کامل از دامکالا بگیرید.

خرید گوسفند

چرا باید از دامکالا گوسفند زنده بخریم؟

بسیاری از دامداری‌ها و جاهای دیگر مثل بازار برای خرید گوسفند زنده وجود دارد، اما چرا دامکالا؟ دلیل این موضوع اهمیت دامکالا برای سلامت گوسفندان و قیمت مناسب آن است. دامکالا برای پرورش گوسفند زنده از مواد غذایی و علوفه با کیفیت استفاده می‌کند که تاثیر بالایی در سلامت و پرواری گوسفند زنده دارد.

همچنین گوسفند زنده در دامکالا به طور مرتب توسط دامپزشک معاینه می‌شود تا در صورت وجود هر گونه مشکل و بیماری سریعا درمان شود. گوسفند زنده در دامکالا به صورت هفتگی وزن کشی می‌گردد. دامکالا برای تعیین وزن گوسفندان از دقیق‌ترین دستگاه‌های سنجش وزن گوسفند استفاده می‌کند.

شما می‌توانید بهترین و سالمترین گوسفندان را در دامکالا پیدا کنید. برای خرید هم لازم نیست زحمت چندانی به خودتان بدهید، تنها کافیست به سایت دامکالا مراجعه کرده و گوسفند زنده مد نظر خود را انتخاب و سفارش خود را تایید و پرداخت نمایید.

همچنین اگر میخواهید گوسفند زنده را به خیریه‌ها اهدا کنید، می‌توانید در بخش توضیحات هنگام خرید گوسفند زنده آدرس و مشخصات خیریه را وارد کنید. بعد از ارسال گوسفند زنده به خیریه مورد نظر شما، رسید دریافتی برای شما ارسال خواهد گشت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *