کیف پول سخت افزاری چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

کیف پول سخت افزاری چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

معرفی

وقتی صحبت از ارز دیجیتال به میان می آید، ذخیره سازی خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. دنیای کریپتو خطرناک است. بازیگران مخرب همه جا هستند و استراتژی‌های فراوانی برای سرقت وجوه کاربران دارند. ایجاد یک استراتژی برای محافظت از کوین های خود باید بیشترین اولویت شما باشد.

شما طیف وسیعی از گزینه های ذخیره سازی را در دسترس دارید که هر کدام دارای معاوضه های امنیتی و کاربری خاص خود هستند. به احتمال زیاد، تازه واردان به مبادلات پایبند خواهند بود. این پلتفرم‌ها اولین مواجهه با ارزهای دیجیتال را برای بسیاری فراهم می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند وجوه خود را در یک کیف پول آنلاین ذخیره کنند. اما کاربر از نظر فنی کنترل کوین های خود را ندارد. اگر صرافی هک یا آفلاین شود، ممکن است نتوانند وجوه خود را بازیابی کنند.

ممکن است کاربران نیازی به انتقال ارز دیجیتال خود از صرافی نداشته باشند. آنها ممکن است مهارت لازم برای انجام این کار را نداشته باشند، یا حتی نگهداری را امن تر بدانند. از این گذشته، اگر کاربر اشتباهی مرتکب شود، خود حضانت می تواند منجر به از دست دادن وجوه شود.

فکر اینکه خودتان کنترل ارز دیجیتال خود را به دست بگیرید ممکن است دلهره آور باشد. اما از منظر امنیتی، کیف پول های سخت افزاری بی همتا هستند. در این مقاله، توضیح خواهیم داد که آنها چیستند، چگونه کار می کنند و چرا باید از یکی از آنها استفاده کنید.

کلید خصوصی چیست؟

کلید خصوصی شما پاسپورت شما به اکوسیستم یک ارز دیجیتال است. از بسیاری جهات، دقیقاً مانند یک کلید واقعی است با این اطلاعات می توانید پول خود را برای خرج کردن باز کنید. اگر شخص دیگری به آن دست پیدا کند، می تواند ارز دیجیتال شما را بدزدد. اگر کلید را گم کنید، دسترسی به کوین های خود را از دست خواهید داد. هیچ دکمه رمز عبور فراموش شده در یک محیط غیرمتمرکز وجود ندارد. همچنین بانکی وجود ندارد که بتوانید با آن تماس بگیرید تا تراکنش های جعلی را معکوس کنید.

نکته اصلی این است که کلیدهای خصوصی باید مخفی و ایمن نگه داشته شوند. آنها برای کاربران ارزهای دیجیتال بسیار ارزشمند هستند. جای تعجب نیست که هکرها و کلاهبرداران دائماً در تلاش برای سرقت آنها هستند. با استفاده از تکنیک های فیشینگ یا بدافزار برای جدا کردن کاربران از کوین های خود.

ذخیره کردن کلیدهای شما ساده است. آنها فقط رشته ای از اعداد و حروف هستند. آنها را می توان روی کاغذ نوشت و در گاوصندوق نگهداری کرد. با این حال، برای استفاده از کلیدها برای جابه‌جایی وجوه، باید روی دستگاهی قرار داشته باشند که اثبات کند می‌توانید سکه‌های خود را خرج کنید.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول های سخت افزاری دستگاه هایی هستند که به طور ویژه برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی طراحی شده اند. آنها از کیف پول های دسکتاپ یا گوشی های هوشمند ایمن تر در نظر گرفته می شوند، عمدتاً به این دلیل که در هیچ نقطه ای به اینترنت وصل نمی شوند. این ویژگی ها به طور قابل توجهی بردارهای حمله در دسترس طرف های مخرب را کاهش می دهند، زیرا به این معنی است که آنها نمی توانند از راه دور دستگاه را دستکاری کنند.

یک کیف پول سخت افزاری خوب تضمین می کند که کلیدهای خصوصی هرگز از دستگاه خارج نمی شوند. آنها معمولاً در یک مکان خاص در دستگاه قرار می گیرند که اجازه نمی دهد آنها را جدا کنید.

از آنجایی که کیف پول های سخت افزاری همیشه آفلاین هستند، باید در کنار دستگاه دیگری استفاده شوند. به دلیل نحوه ساخت آنها، می توان آنها را بدون خطر نشت کلید خصوصی به رایانه های شخصی یا تلفن های هوشمند آلوده متصل کرد. از آنجا، آنها با نرم افزاری تعامل دارند که به کاربر امکان می دهد موجودی خود را مشاهده کند یا تراکنش انجام دهد.

هنگامی که کاربر تراکنش ایجاد می کند، آن را به کیف پول سخت افزاری ارسال می کند. توجه داشته باشید که تراکنش هنوز ناقص است: باید توسط کلید خصوصی موجود در دستگاه امضا شود. هنگامی که از دستگاه سخت افزاری خواسته می شود، کاربران تأیید می کنند که مبلغ و آدرس صحیح است. در آن مرحله، امضا شده و به نرم افزار ارسال می شود، که آن را به شبکه ارز دیجیتال پخش می کند.

چرا باید از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید؟

کیف‌پول‌هایی که کلیدهای خصوصی را در رایانه‌های متصل به اینترنت یا تلفن‌های هوشمند ذخیره می‌کنند، وجوه کاربران را در برابر طیف وسیعی از حملات آسیب‌پذیر می‌کنند. بدافزارها می‌توانند فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری را در این دستگاه‌ها شناسایی کرده و وجوه کاربران را تخلیه کنند.

یک کیف پول سخت افزاری مانند یک خزانه غیرقابل نفوذ با یک شکاف کوچک است. هنگامی که کاربر می خواهد تراکنشی ایجاد کند که شبکه آن را بپذیرد، آن را از طریق اسلات عبور می دهد. تصور کنید که در طرف دیگر شکاف، یک جن یک جادوی رمزنگاری انجام می دهد که معامله را امضا می کند. جن هرگز اتاق را ترک نمی کند. هیچ دری وجود ندارد و نمی تواند از شکاف عبور کند. تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که تراکنش ها را دریافت کند و آنها را به عقب براند.

حتی اگر کسی بتواند کیف پول سخت افزاری شما را در دست بگیرد، محافظت بیشتری به شکل یک کد پین خواهید داشت. اگر ترکیب نادرست بارها وارد شود، دستگاه‌ها اغلب بازنشانی می‌شوند.

وجوهی که بطور فعال مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. آنهایی که خرج نمی‌شوند، شرط‌بندی نمی‌شوند، وام داده نمی‌شوند یا معامله نمی‌شوند. باید در سردخانه نگهداری شوند. کیف پول سخت افزاری ابزاری مناسب برای دستیابی به این هدف برای کاربران، حتی کسانی که دانش فنی محدودی دارند، فراهم می کند.

کیف پول های سخت افزاری باید در صورت مفقود شدن، سرقت یا از بین رفتن پشتیبان گیری شوند. هنگام مقداردهی اولیه، اغلب از کاربر خواسته می شود تا عبارت اولیه خود را ضبط کند. لیستی از کلماتی که می توان از آنها برای بازیابی وجوه در دستگاه جدید استفاده کرد. این به هر کسی این توانایی را می‌دهد که کوین های خود را خرج کند، بنابراین باید مانند هر چیز با ارزش دیگری با آن رفتار کرد. توصیه می شود که کاربران این موارد را روی کاغذ بنویسند (یا آنها را به صورت فلزی حکاکی کنند) و آنها را در مکانی خصوصی و امن نگهداری کنند.

محدودیت های کیف پول سخت افزاری

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، مانند سایر اشکال ذخیره‌سازی، دارای معاوضه‌های خاص خود هستند. در حالی که آنها یکی از امن ترین رسانه ها برای نگهداری کوین هستند، هنوز محدودیت هایی وجود دارد. آنها بین امنیت و قابلیت استفاده تعادل برقرار می کنند. کیف پول‌های تلفن هوشمند/نرم‌افزار راحت هستند، در حالی که کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند دست و پا گیر باشند (با توجه به اینکه باید از دو دستگاه برای ارسال واقعی وجوه استفاده شود).

با این حال، کیف پول‌های سخت‌افزاری کاملاً ضد خطا نیستند. یک تهدید فیزیکی علیه یک کاربر ممکن است آنها را مجبور به باز کردن یک کیف پول برای مهاجم کند، اما بردارهای دیگری نیز وجود دارد. در صورت دسترسی فیزیکی به دستگاه، گروه های مخرب ماهر ممکن است بتوانند از دستگاه سوء استفاده کنند.

با این حال، تا به امروز، هیچ هک موفقی کلیدهای خصوصی را از یک دستگاه سخت افزاری در یک سناریوی واقعی بازیابی نکرده است. زمانی که آسیب‌پذیری‌ها گزارش می‌شوند، تولیدکنندگان عموماً به سرعت آن‌ها را اصلاح می‌کنند. این بدان معنا نیست که آنها غیر قابل نفوذ هستند. محققان حملاتی را علیه محبوب ترین کیف پول ها نشان داده اند.

حملات زنجیره تامین همچنین می تواند در تضعیف امنیت یک کیف پول سخت افزاری موثر باشد. اینها زمانی اتفاق می‌افتند که بازیگر بد کیف پولی را قبل از تحویل به کاربر به دست می‌آورد. از آنجا، آنها می توانند آن را دستکاری کنند تا امنیت را تضعیف کنند و پس از سپرده گذاری کوین توسط کاربر، وجوه را سرقت کنند.

محدودیت دیگر این است که کیف پول های سخت افزاری شامل گرفتن حضانت در دستان شماست. بسیاری این را یک مزیت می دانند زیرا هیچ شخص ثالثی مسئول مدیریت وجوه شما نیست. اما این همچنین به این معنی است که اگر مشکلی پیش بیاید، هیچ چاره ای وجود ندارد.

بستن افکار

محدودیت‌های کیف پول‌های سخت‌افزاری از مزایای آن‌ها بیشتر نیست. همانطور که راه حل های ذخیره سازی پیش می روند، تطبیق امنیت کیف پول های سخت افزاری با روش های دیگر دشوار است. به سادگی هیچ جایگزینی برای ذخیره سازی در سردخانه وجود ندارد، که خطر زیادی را از نگهداری وجوه از بین می برد.

هنگام جستجوی کیف پول سخت افزاری، کاربران باید خود را در مورد طیف وسیعی از گزینه های موجود آموزش دهند. تعدادی دستگاه در بازار وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود، ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده و منحنی یادگیری هستند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *