معرفی اتصالات پنوماتیک پر مصرف

معرفی اتصالات پنوماتیک پر مصرف

اتصالات پنوماتیکی ارتباط بین لوله‌ها، شیلنگ‌ها و سایر اجزای یک سیستم پنوماتیک را فراهم می‌سازند. اتصالات پنوماتیک دارای مهر و موم محکم تری بوده و نیاز به فشار کمتری نسبت به اتصالات هیدرولیک دارند. اتصالات پنوماتیک علاوه بر اتصال قطعات سیستم پنوماتیک و توقف جریان پورت‌های بلااستفاده، برای کنترل فشار جریان هوا و جریان جهت دار نیز استفاده می‌شوند.

انواع اتصالات پنوماتیک کدامند؟

همانطور که اشاره شد اتصالات پنوماتیک، برای اتصال بخش‌های مختلف یک سیستم پنوماتیک به کار رفته و نقش مهمی را در سیستم ایفا می‌کنند. اتصالات پنوماتیک به قطعاتی نظیر لوله، شیلنگ پنوماتیک، پیپ و … گفته می‌شود که استفاده از آن‌ها باعث کارکرد صحیح سیستم پنوماتیک خواهد شد. سیستم پنوماتیک مانند هر سیستم دیگری از اجزای مختلفی ساخته شده و برای این بخش‌ها باید قطعاتی وجود داشته باشد تا آن‌ها را به یکدیگر متصل کند. بدون اتصالات پنوماتیک نمی‌توان یک سیستم داشت و برای طراحی و پیاده سازی صحیح پنوماتیک، به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید. اتصالات پنوماتیک از متریال‌هایی نظیر آهن، لایه کروم و برنجی، آلومینیوم، پلاستیک و پلیمر ساخته می‌شود که شرایط استفاده از هر کدام با دیگری متفاوت است.

اتصالات پنوماتیک دارای تنوع زیادی هستند که هر کدام از آن‌ها کاربرد منحصربفرد خود را دارند.

  • اتصالات L : همانطور که از نام اتصالات L پیداست، زاویه در نظر گرفته شده برای ساخت آن‌ها 90 درجه است و در سراسر سیستم کاربرد زیادی دارند. این اتصالات برای نصب نیاز به فضای خالی زیادی ندارند و در هر گوشه و کناری می‌توان آن‌‌ها را نصب کرد؛ از سمت دیگر نصب اتصالات L نیاز به دانش فنی زیادی ندارد و با کمی دقت می‌توان آن را به درستی در جای خود قرار داد.
  • اتصالات Y: برای اینکه فشار یا خلا داخل سیستم پنوماتیک را بتوان قطع کرد، از قطعاتی به نام اتصالات Y کمک می‌گیرند که همین وظیفه را بر عهده داشته و کاربرد زیادی در صنایع خودروسازی، رباتیک، خطوط هوایی، خطوط صنعتی و … دارد.
  • اتصالات مستقیم: ساده‌ترین شکل اتصالات پنوماتیک، اتصالات مستقیم است که یک سر آن به قطعات سیستم پنوماتیک و دیگری به شیلنگ سیستم متصل می‌‌گردد. این اتصالات به قطعات کمک می‌کند تا با شیلنگ ارتباط برقرار کرده و به جابجایی هوا یاری می‌رساند. برای اتصالات مستقیم از پیچ و مهره استفاده می‌کنند تا این اتصالات سر جای خود محکم شوند.
  • اتصالات T: اتصالات T در بخش‌هایی از سیستم پنوماتیک کاربرد دارند که قرار است سه قطعه را به یکدیگر متصل کنند. این اتصالات نصب راحتی داشته و می‌توان در هر فضایی از آن‌ها استفاده کرد. نشتی این اتصالات بسیار کم بوده و در سیستم‌های فشار بالا استفاده زیادی از اتصالات T می‌شود.

برای اینکه خیالتان از بابت کیفیت ارتباط اجزای سیستم پنوماتیک راحت باشد، بهتر است خرید خود را از فروشگاه‌‌های معتبر انجام دهید تا قطعات اصل در اختیار شما قرار گیرد. یکی از بهترین فروشگاه‌ها برای خرید لوازم پنوماتیک و قطعات سیستم‌های مختلف، فروشگاه تهرانی مارکت است. تهرانی مارکت مجموعه‌ای از اتصالات پنوماتیک استاندارد، شیرها و لوازم جانبی سیستم پنوماتیک را عرضه می‌کند که می‌توانید در صورت نیاز خرید خود را از طریق سایت ثبت کنید. ما همچنین می‌توانیم در طراحی و مهندسی اتصالات سفارشی یا سیستم های کنترل پنوماتیک به شما کمک کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصالات پنوماتیک با ما تماس بگیرید تا کارشناسان تهرانی مارکت به سوالات شما پاسخ داده و ابهامات را برطرف سازند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *