تعبیر خواب در چه ساعاتی درست است؟

تعبیر خواب در چه ساعاتی درست است؟

سوال این است که تعبیر خواب در چه ساعاتی درست است؟ به عبارت بهتر چه زمانی خواب ما واقعا تعبیر می شود و صحت دارد؟ این سوالی است که همواره ذهن انسان را به خود مشغول داشته است. بسیاری از معبران در این زمینه نظریات یکسانی ارائه داده اند که آن ها را در ادامه این مقاله بیان می کنیم.

تعبیر خواب با توجه به ساعت، روز و ماه خواب دیدن - ویرا مگ

آیا خواب بعد از طلوع آفتاب تعبیر دارد؟

بر طبق روایات اسلامی خواب هایی که پیش از طلوع آفتاب دیده می شوند به احتمال زیاد تعبیر خواهند شد. البته اگر این زمان به اوایل شب برسد صرفا کابوس می باشد و تعبیر خاصی نخواهد داشت.

اصولا افراد در این زمان تحت تاثیر فعالیت معده و دستگاه گوارش هستند و سر و صدای اطراف هم می تواند باعث کابوس شود. هرچه زمان به طلوع آفتاب نزدیک تر شود احتمال صحت خواب افزایش خواهد یافت، اما با طلوع آفتاب، خواب های شما رویای صادقه نخواهد بود و در اغلب موارد تعبیر نمی شوند.

خواب بعد از ناهار تعبیر دارد؟

بعضی از معبران اسلام گفته اند که خواب روز سریع تر تعبیر می شود؛ به عنوان مثال امام صادق (ع) گفته است که خواب های بعد از ظهر طی روز تعبیر می شوند، اما علم روانشناسی می گوید خواب هایی که بعد از ناهار می بینیم تحت تاثیر فعل و انفعالات بدن بوده و تعبیر خاصی ندارد.

امروزه بسیاری از افراد تحت تاثیر مفاهیم مذهبی خواب های بعد از ظهر را صحیح می دانند و برخی دیگر هم طبق یافته های علمی اعتقاد دارند که خواب دیدن درست بعد از صرف ناهار یک رویای کاذب خواهد بود.

مضرات خواب بعد از ظهر | از مضرات خواب بعد از ظهر چه می دانید

ایا خواب زنان تعبیر دارد؟

احتمالا شما هم شنیده اید که برخی از مردم تحت تاثیر گفته های قدیمی می گویند خواب زن چپ است! این جمله می تواند دو معنا داشته باشد؛ اول اینکه زن هر چه درخواب ببیند و تعبیر کند باید برخلاف آن را انتظار داشته باشد و دیگر اینکه زن هرگز نمی تواند رویای صادقه ببیند و هرچه در خواب می بیند رویای کاذب است.

محققان هرگز انکار نمی کنند که خواب زنان در دوره عادت ماهانه و یا بارداری یا حتی شیردهی تحت تاثیر عدم تعادل هورمون ها به هم ریخته و خواب های ناآرامی را تجربه می کنند، اما در سایر شرایط آن ها هم می توانند خواب های صحیح یا به اصطلاح رویای صادقه را تجربه کنند.

محققان دریافته اند که خواب زن و مرد تفاوت هایی با یکدیگر دارد، اما این مبحث دلیل بر چپ بودن یا تعبیر نداشتن خواب زنان نیست. به عنوان مثال آنان کشف کرده اند که خواب اغلب زنان با وجود رنگ های متفاوت، شخصیت های واضح و صداهای رسا رخ می دهد، اما خواب مردان به رنگ خاکستری، با وجود شخصیت های مبهم و صداهای گنگ است. این موارد تاثیری در عدم صحت خواب افراد یا تعبیر نداشتن آن ها نخواهد داشت.

خواب زن چپه از کجا ریشه گرفته است ؟

خواب در سفر تعبیر دارد؟

در بسیاری از مواقع افراد زیادی در زمان مسافرت خواب هایی می بینند و به دنبال تعبیر آن هستند. با توجه به اینکه شرایط سفر کردن برای بسیاری از افراد سخت و غیر قابل تحمل است ممکن است بر روی خواب هایی که می بینند تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال در صورتی که شما با تور ارمنستان به این کشور سفر می کنید ممکن است به دلایل مختلف خواب هایی ببنید که با تمام خواب هایی که تا کنون دیده اید متفاوت باشد. پیشنهاد میکنیم که در صورتی که قصد دارید تا به کشورهای دیگر سفر کنید حتما از خدمات تور های گردشگری استفاده کنید تا شرایط سفر به کشور مقصد را برای شما آسان تر کنند. در این بین لحظه آخر می تواند به شما بیشترین کمک را نماید تا بتوانید به راحتی به هر کشوری که مد نظر دارید سفر کرده و به دلیل شرایط سختی که برای سفر کردن متحمل شده اید خواب های عجیب و غریبی که به دنبال تعبیر آن باشید نبینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *