به قطع سررسید دقت کن تا پولت رو برای خرید سررسید غیرکاربردی دور نریزی!

به قطع سررسید دقت کن تا پولت رو برای خرید سررسید غیرکاربردی دور نریزی!

قطع سررسید چیست و چرا توجه به آن حین خرید یک سالنامه یا سررسید اهمیت دارد؟ می‌دانستید اندازه‌های مختلفی از سررسید چاپ می‌شود که هر یک کاربردهای گوناگونی دارند؟! حین انتخاب یک سررسید به چه فاکتورهایی توجه می‌کنید؟

زمانی که می‌خواهیم یک تقویم و یا سالنامه خریداری کنیم، چیزی که بیش از همه نظرمان را جلب می‌کند، طراحی و انواع جنس جلد سررسید است. اما باید حواستان باشد که از اندازه مناسب آن غافل نشوید! در این مقاله با راهنمای انتخاب یک سررسید باکیفیت، به شما خواهم گفت که چرا توجه نکردن به اندازه سررسید، می‌تواند باعث دور ریختن پولتان شود!

https://www.rathgraphic.com/sarresid-mahur.html

انواع قطع سررسید که باید بشناسید

احتمالا حین خرید سررسید و سالنامه با واژه قطع سررسید مواجه شده باشید. قطع و یا اندازه سررسید، در واقع ابعادی هستند که سررسید و تقویم با این اندازه‌ها چاپ می‌شوند. شاید شما هم مانند من فکر می‌کردید که سررسیدها تنها در چند اندازه چاپ می‌شوند! اما اگر نگاهی به بهترین سایت برای خرید سررسید بیندازید متوجه خواهید شد که این سالنامه و تقویم ها در اندازه‌های مختلفی به چاپ می‌رسند.

اما چرا دانستن قطع و یا اندازه پیش از سفارش سررسید اهمیت دارد و یا چه لزومی دارد که با آن‌ها قبل از خرید آشنایی کامل داشته باشیم؟ آیا تاکنون پیش آمده که سررسیدی بخرید اما هیچگاه از آن استفاده نکنید؟! سررسیدهایی که بی‌توجه به انواع قطع سررسید خریداری می‌شوند سرنوشتی مشابه دارند! در ادامه با انواع این اندازه‌ها بیشتر آَشنا می‌شویم.

سررسید کاربردی می‌خواهید؟ به قطع آن توجه کنید!

همان‌طور که کمی پیش گفتم، یکی از مهم‌ترین دلایل غیرکاربردی بودن برخی از سررسید و سالنامه ها، این است که بدون توجه به استفاده‌ای که قرار است از آن‌ها شود خریداری می‌شوند. به عنوان مثال تصور کنید سررسیدی می‌خواهید که همیشه همراهتان باشد، آیا می‌دانید چه سایزی از آن‌ها را باید سفارش دهید؟!

توجه به انواع قطع سررسید، سالنامه و تقویم پیش از سفارش سررسید، کمک می‌کند تا متناسب با نوع نیاز و هدفی که دارید اقدام به خرید این سررسیدها بکنید. قصد خرید سررسید 1400 دارید اما نمی‌دانید چه سایزی از آن برایتان مناسب است؟ ادامه مقاله را حتما بخوانید.

سررسیدهای جیبی، رایج و کم‌جا!

سررسیدها ابزاری بسیار کاربردی برای برنامه ریزی و یادداشت کردن رویدادهای مهم در طول روزهای یک هفته هستند. برخی از افراد دوست دارند یک تقویم جیبی به همراه داشته باشند تا هرجایی که می‌خواهند آن را همراه خود حمل کنند.

سررسید جیبی برای این افراد بهترین گزینه ممکن است چراکه قاعدتا حمل کردن یک سررسید بزرگ‌تر در کیف جای بیشتری را اشغال می‌کند و این همان مسئله ناخوشایندی است که از خرید سررسید بدون داشتن اطلاعات کافی راجع‎به انواع قطع سررسید ناشی می‌شود. این سررسیدهای جیبی با اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند اما رایج‌ترین آن در بازار، اندازه 10*15 سانتی متری است.

سررسید وزیری؛ محبوب و پرفروش!

یکی از انواع قطع سررسید که به سررسیدهای وزیری معروف است، معمولا با اندازه‌های 24*17 چاپ و به تولید می‌رسد. اندازه مناسب این دسته از سالنامه و سررسید ها موجب شده است تا طرفداران بیشتری داشته باشد و به یکی از پرفروش‌ترین سررسیدها در بازار تبدیل شود.

سررسید رقعی؛ کاربردی و با اندازه مناسب

اگر به دنبال سفارش سررسید ی هستید که تقریبا به اندازه یک کاغذ A5 باشد، سررسیدهای رقعی بهترین گزینه ممکن هستند. این سررسیدها عموما با اندازه 22*14 تولید می‌شوند. قطع سررسید در کاربردی بودن و یا نبودن سررسیدها تاثیر فراوانی دارد. از همین‌رو به شما توصیه می‌کنم قبل از سفارش، حتما تعیین کنید که با چه هدفی قرار است از این سررسیدها استفاده کنید.

سررسید رحلی؛ معروف به سررسید مدیران!

قطع سررسید رحلی معمولا 29*21 سانتی متر است و این اندازه، استفاده از این دسته سررسیدها را برای افراد پرمشغله راحت‌تر کرده است! برخی از افراد انتظارات بیشتری از سالنامه و سررسید خود دارند؛ به عنوان مثال سررسید آن‌ها باید فضای بیشتری برای یادداشت کردن رویدادهای مهم در اختیارشان بگذارد.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، قطع سررسید رحلی بسیار مناسب است. این سررسیدها باتوجه به اندازه مناسبی که دارند، برای هدیه دادن نیز گزینه‌ مناسبی به شمار می‌روند.

سررسیدها پالتویی؛ مناسب برای به همراه داشتن در طول روز

افرادی که به برنامه ریزی برای هر روز هفته خود و یا یادداشت کردن قرارهای کاری عادت کرده‌اند؛ به سررسیدی احتیاج دارند که بتوانند آن را در طول روز همراه خود داشته باشند. از همین‌رو توجه به قطع سررسید برای این افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است.

اگر سررسیدی می‌خواهید که در کیف خود جای دهید و در تمام طول روز آن را همراه خود داشته باشید و فکر می‌کنید سررسیدهای جیبی زیادی کوچک هستند، می‌توانید از نوع پالتویی آن استفاده کنید. این نوع دارای دو سایز کوچک و بزرگ می‌باشد. سررسیدهای پالتویی بزرگ با سایز 13*22 تولید می‌شوند و و سایز کوچک آن نیز اندازه 17*12 سانتی متری دارد.

توجه به قطع سررسید مهم است چراکه …

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین خرید یک سررسید باید به آن توجه داشته باشید، قطع و یا اندازه مناسب سررسید است. سالنامه و یا تقویمی که خریداری می‌کنید، اگر اندازه مناسبی نداشته باشد، ممکن است انتظاراتی که دارید را برآورده نکرده و شما را از خرید این سررسید پشیمان کند!

تو فکر خرید خرید سالنامه و سررسید 1400 هستید؟ ابتدا اندازه مناسب آن را تعیین کنید و سپس از طریق پیدا کردن بهترین سایت برای خرید سررسید، اقدام به سفارش سررسیدی باکیفیت بالا کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *