19 توصیه وارن بافت برای سرمایه گذاری در سهام

با توجه به حضور افراد بسیار در بازه زمانی یک سال گذشته به دلایل مختلف و متفاوت، ازجمله هیجان‌های ناشی از اخبار زیاد و حضور دولت و آزادسازی سهام عدالت. شاهد حضور افراد بدون آگاهی آموزش کافی برای سرمایه گذاری در سهام هستیم؛ بنابراین در مقاله 19 توصیه وارن بافت برای سرمایه گذاری در سهام بر آن شدیم تا با استفاده از نظرات وران بافت که از افسانه‌های بورسی و از موفق‌ترین و سرمایه‌دارترین انسان‌های روی زمین است نکاتی را در مورد سرمایه گذاری در سهام یادآور شویم.

سرمایه گذاری در بورس راهی قانونی، امن و مناسب سرمایه های کوچک برای به دست آوردن سود خوب و بازدهی بالا نسبت به سایر فرصت‌های سرمایه گذاری است؛ اما افراد بسیاری وجود دارند که در این مسیر دچار ضرر و زیان می‌شوند.

مستند وارن بافت Warren Buffet

در اینجا 19 توصیه از وارن بافت یکی از بزرگان بازار سرمایه را برای شما لیست کرده ایم. د پیشنهاد می‌کنم حتما ویدیو مستند زندگی وارن بافت (Warren Buffet) را در این لینک مشاهده کنید.

 1. در نظر داشته باشید که بازار بورس راهی برای یک‌شبه پولدار شدن نیست و باید مانند هر علم دیگری، آموخت، تجربه کرد و صبر داشت.
 2. به اعتقاد وارن بافت در سرمایه‌دار شدن خلق‌وخو نسبت به ذکاوت تأثیر بیشتری داشته و فردی که می‌خواهد سرمایه‌دار شود بایستی در میان اجتماع متعادل عمل نماید. برای بودن با دیگران دچار سرخوشی نشود و همچنان نیز به‌دوراز مردم نباشد.
 3. بلندپروازی‌های هیجانی و به‌دوراز تحلیل جایگاهی در سرمایه گذاری در سهام ندارد.
  “من به دنبال پرش از روی مانع دو متری نیستم، به دنبال پله‌ای سی سانتی‌متری می‌گردم تا از آن بالا بروم” وارن بافت.
 4. در هنگام بارش فرصت‌ها با آغوش باز به استقبال آن‌ها بروید و به کم قانع نشوید. فرصت‌های طلایی کم و به‌ندرت در سر راه سرمایه گذاران پدیدار می‌شوند.
 5. از نگاه وارن بافت صبر و تحمل در بازار سرمایه جایگاه والایی داشته تا آنجا که معتقد است اگر نمی‌توانی سهمی را برای 10 سال نگه‌داری، حتی برای 10 دقیقه هم به نگهداری آن فکر نکن.
 6. صبر یکی از موارد و پارامترهایی است که پیوسته موردتوجه سهامداران بزرگ بوده است و حتی از این المان در کنار هوش و ذکاوت نام‌برده می‌شود.
 7. وارن بافت معتقد است باید برای سرمایه گذاری، شرکت هایی را انتخاب نمود که مدت بیشتری در صنعت خوب خود پیشتاز است و در سرمایه گذاری باید به دنبال شرکت‌هایی بود که بر جامعه تأثیرگذاری دارند.
 8. همیشه معیار اصلی سرمایه گذاری ‌های بزرگ کیفیت است. بهتر است یک شرکت قوی را باقیمت خوب بخرید تا اینکه به شرکت خوب را باقیمت پایین.
 9. تجارت و سرمایه گذاری با یکدیگر نسبت مستقیم دارند. موفقیت در هرکدام باعث موفقیت در دیگری است.
 10. هرگز سود به‌دست‌آمده در اول سرمایه گذاری را خرج نکنید، بلکه آن‌ها را مجدداً سرمایه گذاری کنید تا ثروتمند شوید. سودهای اولیه مقدمه پیشرفت هستند.
 11. دقت و وسواس در معامله کردن یکی از ویژگی‌های بارز وارن بافت است به‌گونه‌ای که توصیه می‌کند حتی هنگام معامله با دوستان و نزدیکان خود نیز آن را خوب زیرورو کنید و سرمایه‌تان را به هدر ندهید.
 12. پشتکار عاملی است که با تکیه‌بر آن می‌توان موفقیت را در آغوش کشید.
 13. همیشه ممکن است جاده‌ای که در آن قرارگرفته‌ای به سمت سقوط باشد. باید آن‌ها را بشناسی و از آن‌ها اجتناب کنی وارن بافت پس از دو بار شکست خوردن در مسابقه شرط‌بندی به این نتیجه رسید که سمج بودن برای ادامه این مسیر می‌تواند وی را زمین بزند.
 14. آگاهی از شرایط محیطی و گرفتن تصمیمات به‌موقع نکته مهم دیگری است که در سرمایه گذاری در سهام بایستی به آن توجه ویژه داشت، انگشت‌به‌دهان نشستن باعث شکست تو خواهد شد.
 15. برای ثروتمند شدن تنها کسب سود و درآمد کافی نیست، بلکه مخارج حساب‌وکتاب شده و وسواسی عامل دیگری در موفقیت وارن بافت است.
 16. به اعتقاد وارن بافت بایستی برای ثروتمند شدن صبر داشت و به دنبال راه‌های ناگهانی نباشید.
 17. به گفته معروف وی ” موفقیت به پول و دلار نیست ” او همچنان که یکی از پولدارترین انسان‌های روی زمین است، یکی از خیرترین‌ها نیز هست و هرساله میلیون‌ها دلار صرف امور خیریه می‌نماید و سعی در خوشحال کردن دیگران دارد. او موفقیت را در خوشحالی دیگران می‌بیند.
 18. روحیه خوب و عالی در سرمایه گذاری به عقیده وارن بافت حتی از هوش و استعداد نیز مهم‌تر به شمار می‌آید. همیشه به دنبال شغل و حرفه‌ای باشید که از حضور در آن احساس خرسندی کنید.
 19. ” بیاموزید تا ثروتمند شوید ” این جمله ایست که از زبان اکثر افراد موفق دنیا شنیده‌ایم. مطالعه در مورد حیطه کاری و سازمانی که در آن شروع به سرمایه گذاری می‌کنید می‌تواند موفقیت شمارا تا حد زیادی بالا ببرد. ازاین‌رو همواره توصیه می‌گردد آموزش بورس را در برنامه روزانه خود لحاظ کنید.

موسسه آموزش بورس کالج تی بورس

لزوم آموزش: سرمایه گذاری در سهام، مانند هر مقوله دیگری نیازمند آموزش است. در این زمینه کالج تی بورس با توجه به برگزاری بیش از 350 کلاس آموزش بورس و 7500 دانش‌آموخته در سطح کشور یکی از پیشتازان این عرصه است. استفاده از تجربیات این گروه حرفه‌ای باعث می‌شود راه چندساله را در کوتاه‌ترین زمان سپری کرده و از تجربیات ارزشمند آن‌ها بهره‌مند شوید. بعد از ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی برای شروع سرمایه گذاری حتما در دوره های حضوری یا آنلاین آموزش بورس از صفر تا صد شرکت کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *