در تور چابهار مسافران کجا ها می روند؟

در تور چابهار مسافران کجا ها می روند؟

بحث سفر و گردش که میشه اولی چیزی که بعد از انتخاب مقصد به ذهن می رسه اینه که خوب کجاها رو ببینیم؟

تور چابهار هم از این قضیه مستثنی نیست. اگر از آن دسته مسافرانی باشی که اهل سفر هستند خوب تحقیقات زیادی را می کنی اما اگر اهل تحقیق نیستی ما در این مقاله بهت کمک می کنیم که هنگام سفر به چابهار کجا ها رو ببینی. کدام جاهای دیدنی را در اولویت لیست قرار بدهی.

گل‌افشان چابهار

در گل ‌افشان چابهار فقط آنچه جلوه می‌کند گل ‌ولای است که مانند چشمه ‌ای جوشان از دل زمین تراوش کرده و گل ‌هایی با ارزش درمانی را از اعماق زمین برای التیام روح و جسم آدمی هدیه می‌آورد.

چه فرقی می ‌کند روماتیسم داشته باشید و دردش جسمت را بی آزارد یا ناراحتی عصبی و روحت زخمی آن باشد. به ‌هرحال اگر از حمام این گل ‌افشان تحفه برگیری خواهی دید که چگونه تک ‌تک مولکول ‌هایت را جوان کرده و ذوق و نشاط آن دوران را به تو بازمی ‌گرداند و دیگر نه از دردهای مفصلی خبری هست نه از ناراحتی ‌های پوستی. حتی در درمان انقباض عروق و بسیاری بیماری ‌های دیگر مانند طبیبی حاذق عمل می ‌کند و تو را از درد و رنج می ‌رهاند.

کوه های گل افشان در نوع خودشون مثال زدنی هستن و یک پدیده زمین شناسی ویژه به شمار میرن. خیلی از دانشمندان و محققان که به این پدیده ها علاقه دارن، تور گردشگری چابهار را رزرو می کنن تا فقط برن و این شگفتی رو از نزدیک ببینن.

با این توضیحات حتماً تشویق شدی که تو هم از نزدیک بری و کوه های گل افشان در چابهار رو تماشا کنی. برای این که به این کوه ها برسی باید حدود ۹۵ کیلومتری از بندر کنارک به سمت غرب حرکت کنی. وقتی به محدوده روستای تنگ رسیدی، اونجا یک زمین وسیع رو می بینی که گل و لای در حال منتشر شدن به بیرون هستن. در حقیقت اونجا چند تا تپه وجود داره که به کوه های گل افشان شهرت داره.

طبق گفته های تیم تحقیقاتی فارا گشت مجری اصلی تور، نظر های گوناگوني در مورد علت وجود اين چشمه ها و تشکیل کوه گل فشان چابهار ذکر شده است. یکی از این نظریه ها می گوید: به علت نزديکی زياد اين منطقه به اقيانوس هند و همچنين شکل خاص پوسته زمين در اين ناحيه، پوسته اقيانوس با شيب بسيار تندی در زير اين منطقه به داخل زمين فرو مي رود كه باعث به وجود آمدن فشار هاي زيادی به پوسته زمين مي گردد.

فشار به وجود آمده باعث خروج آب و به همراه آن گل و لاي می شود. اين عامل يكي از علت های بوجود آمدن گل افشان ها و چشمه های آب معدني فراوان در اين منطقه به حساب مي آيد. سرد بودن گل و عدم وجود بخار به همراه آن تاييدی بر صحت ادعای ذکر شده است. زيرا در مناطقی که پديده های مشابهی به علت گرمای زمين و فعاليت های آتشفشانی رخ می دهد، خروج آب گرم به همراه بخار طبيعی تر است.

روستای درک

چه خوش است کناره هم بودن دریا و کویر، این تمثالی است که برای روستای درک به کار می رود. اکثر مسافران تور چابهار فارا گشت کنجکاو هستند که این کناره هم بودن را ببینند.

به همین علت در برنامه های تور خود بازدید از درک را حتما قرار می دهند. روستای درک چابهار که در نزدیکی قسمت زرآباد قرار گرفته، محلی بکر برای گردشگری است.

خانه های روستایی و کویری زیبا با شن های روان در نگاه اول به چشم می آید. اما کمی جلوتر که می روی صدای امواج دریا را می شنوی. این صدا به قدری عجیب است که گویی سرابی در دل کویر تو را گرفته. جلوتر می روی تا مطمئن شوی اشتباه کردی! اما چند قدم جلوتر با دریای زیبایی مواجه می شوی که وجودش در آن قسمت باورنکردنی است. این منظره سفر چابهار تو را کامل می کند.

از قدیم می گفتند دو پادشه در یک اقلیم نگنجند. اما در درک دو پادشه در یک اقلیم هم را در آغوش گرفتند. همانند یک دوست داشتن ناممکن

یک دوست داشتن ممنوعـــــــــــــــــــــــــــــــــــه

فقط وقتی دوستدار واقعی باشی می فهمی که ناممکنی برای خواستن وجود ندارد. آب مرگ کویر است و کویر مرگ آب. چه قدرتی در وجود خدای بی نهایت مهربان وجود دارد که مرگ و نفرت را در کنار هم به مهر و آغوش و خوشی بدل می کند.

دو پادشه، دو زیبا، در آغوش هم شما را به میهمانی جلوه عشق و قدرت الهی خداوند هنرمند دعوت کرده اند. به میهمانی عشق دعوتید تا بیاموزید عشق را از خلقت بی بدیل ( کویر و دریا ). بله شما دعوتی به نظاره میهمانی عاشقانه خلقت در چابهار.

دریاچه صورتی

همیشه با شنیدن اسم دریاچه یاد جایی سرسبز می افتیم که در دل خود آبی خوش رنگی از دریایی کوچک جلوه می کند. اما خوبه بدانی که در چابهار دریاچه ای هست که بجای آبی، صورتی رنگ است.

دریاچه صورتی لیپار در چابهار منطقه ای زیست محیطی است که علاوه بر جذابت های گردشگری، جایگاه استراحت و زندگی چندین گونه جانور دریایی و چندین نوع پرنده است.

در کنار دریاچه پنبه های مخصوص رشد می کنند که خوراک پر کردن بالش و خوابیدن راحت در شب است.

این دریاچه حاصل جمع شدن مواد معدنی اطراف در اثر بارندگی و زندگی پلانکتونهای ویژه ای است که هنگام کنار هم قرار گرفتن رنگ زیبای صورتی را در آب جلوه می کنند.

منظره صورتی را می شود در حوالی ماههای خرداد الی شهریور بیشتر مشاهده کرد. برای همین پیشنهاد می کنم که سفر با تور چابهار را در حوالی تاریخ ذکر شده قرار دهی اگر قصدت دیدن این دریاچه است. اما از آن جا که چابهار معروف است به چهار بهار یعنی هر فصلی بروی هم هوای مناسب را تجربه می کنی و هم جاذبه ای متفاوت را خواهی دید.

برنامه ریزی سفر چابهار

همان طور که در ابتدای متن صحبت کردیم با سه جای مختلف و جذاب آشنا شدیم که می توانند سفر شما را خاطره انگیز کنند. برای اینکه بیشتر درباره جاهای دیدنی چابهار بدانی در سایت فارا گشت مقاله ای با عنوان 3 جاذبه پر جستجوی چابهار مختص مسافران تور چابهار درج شده که می توانی به آن مراجعه کنی و کاملتر با روستای درک، گل افشان چابهار و دریاچه صورتی آشنا بشی.

همه این ها باعث می شود که هنگام رزرو تور چابهار با فارا گشت faragasht که با هواپیما از تهران و همچنین سایر شهرهایی که دارای پرواز به فرودگاه چابهار هستند، انجام می شود کاملتر و حرفه ای تر سفر کنی و لذت کامل ببری.

منبع چابهار: faragasht.com

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *