چگونگی پرواربندی گوسفند زنده

عنوان اصلی محتوا :

چگونگی پرواربندی گوسفند زنده

خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)

یکی از اصلی ترین مواد غذایی ، استفاده از انواع گوشت قرمز می باشد. با توجه به این موضوع ،بسیاری از دامداران برای رفع نیاز جامعه در تلاش هستند . نکته ی مهم در رفع نیاز جامعه ، پرورش دادن گوسفندهای مناسب در جهت رشد ایده آل و گوشتی خواهد بود. دامداران با توجه به قیمت گوسفند زنده و تاثیرات آن بر روی دام خود

چگونگی پرواربندی گوسفند زنده :

جمعیت انسانی همواره رو به رشد است . این جمعیت برای رشد مناسب نیاز به استفاده از مواد غذایی خواهد داشت. یکی از اصلی ترین مواد غذایی ، استفاده از انواع گوشت قرمز می باشد. با توجه به این موضوع ،بسیاری از دامداران برای رفع نیاز جامعه در تلاش هستند . نکته ی مهم در رفع نیاز جامعه ، پرورش دادن گوسفندهای مناسب در جهت رشد ایده آل و گوشتی خواهد بود. دامداران با توجه به قیمت گوسفند زنده و تاثیرات آن بر روی دام خود ، اقدام به تهیه آنها نموده و از روش پرواربندی برای رشد مطلوب آنها استفاده می نمایند. در این مطلب به چگونگی پرواربندی گوسفند زنده و تاثیرات قیمت گوسفند زنده بر روی استفاده از آن خواهیم پرداخت :

قیمت گوسفند زنده

بهترین نژاد برای پرواربندی با توجه به قیمت گوسفند زنده :

منظور از پرواربندی گوسفند ، یعنی رشد مثبت و ایده آل گوسفند به نحوی که از ماهیچه ها و همچنین گوشت با کیفیت و مرغوبی برخوردار گردد. برخی از گوسفندان دارای نژادهای گوشتی و مفیدی هستند . از این رو دامداران با توجه به قیمت گوسفند زنده و همچنین بررسی سلامت گوسفند، اقدام به خرید آن می نمایند. دامدارانی که با هدف پرواربندی اقدام به نگهداری از گوسفند زنده می نمایند، در درجه ی اول به نژاد گوسفند توجه ویژه ای خواهند نمود. گاها دامداران در پرواربندی گوسفندان به دنبال دستیابی به سود مناسب و مقرون به صرفه با توجه به پرداخت هزینه های نگهداری و همچنین افزایش وزن چشمگیر در زمان بسیار کم، خواهند بود. هدف اصلی از پرواربندی گوسفند ، افزایش حداکثری وزن گوسفند در کمترین زمان ، بدون کوچکترین بیماری و یا خسارات اقتصادی می باشد.این پرواربندی می تواند تاثیرات فوق العاده ای بر روی قیمت گوسفند زنده داشته باشد. اما چه نژادهایی بیشترین میزان پرواربندی را در بردارند:

قیمت گوسفند زنده

 • نژاد افشاری :

در پرواربندی گوسفند ، توجه دامداری هاف از جمله دامداری دام کالا، بیشتر به سمت رشد سریع و وزن گیری ایده آل دام معطوف خواهد بود. این نژاد از جمله گوسفندان بسیار مناسبی هستند که علاوه بر رشد مطلوب و ایده آل ، از مقاومت بدنی بالایی نیز برخوردار هستند. از این نژاد برای تولید شیر مرغوب نیز استفاده های مفیدی خواهند نمود. قیمت گوسفند زنده در این نژاد با توجه به خصوصیات برجسته و همچنین سازگاری این حیوان با انواع شرایط آب و هوایی مختلف ، قابل توجه خواهد بود. از جمله خصوصیات منحصر بفرد دیگر این نژاد ، دوقلوزایی آنها خواهد بود. این دامها از خصوصیات بسیار دیگری نیز برخوردار هستند که دامداران را برای نگهداری از آنها ترغیب خواهد نمود.

 • برخورداری وزن مناسب و ایده آل در بدو تولید
 • وزن متناسب و چشمگیر در قوچ ها و میش های این نژاد
 • برخورداری از سلامت جسمانی و بدنی قوی
 • دست و پاهای کشیده و مناسب
 • جثه های درشت در میش و قوچهای این نژاد
 • گوشهای بزرگ و …

قیمت گوسفند زنده

 • نژاد شال :

این نژاد نیز با در برداشتن خصوصیات مناسب و منحصر بفرد ،گزینه ای بسیار مناسب برای پرواربندی خواهد بود. با توجه به قیمت گوسفند زنده در این نژاد اغلب دامداران می توانند برای خرید و پرواربندی آنها اقدام نمایند. وزن مناسب بره ها در زمان تولد ، افزایش وزن چشمگیر در میش ها و قوچ ها ، با کیفیت و مرغوب بودن محصولات گوشتی در این دام از جمله خصوصیات نژاد شال به شمار می آیند.

 • بهترین روشها برای پرواربندی :

دامداران از روشهای مختلفی برای پرواربندی دامهای خود استفاده می نمایند . برخی ، دامهای خود در جایگاههای مناسب نگهداری نموده و پرواربندی را در درون جایگاهها که یا به صورت مسقف و یا بدون سقف هستند ، انجام می دهند. برخی نیز از کشتزارها و مراتع برای پرواربندی دام خود استفاده می نمایند. دامداران با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر روش و همچنین وضعیت اقتصادی خود ، از این روشها استفاده خواهند نمود. در پرواربندی دام باید موارد بسیار مهمی را سرلوحه قرار داد تا نه تنها از قیمت گوسفند زنده بالایی برخوردار شد، بلکه به دلیل ارائه ی دام های با کیفیت ،گوشتی و مرغوب ، نام آور گشت. از موارد مهم در پرواربندی دام می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قیمت گوسفند زنده

 • تهیه خوراک مناسب برای دام :

یکی از مهمترین عوامل در پرواربندی و همچنین تاثیر گذاری بر روی قیمت گوسفند زنده ، تهیه خوراک دام می باشد. استفاده از کنسانتره و برخی از مکمل های غذایی می تواند در رشد مطلوب و ایده آل دام نقش چشمگیری داشته باشد. استفاده از یونجه و جو و همچنین بردن دام به مراتع سر سبز و سالم ؛ می تواند بر روی پرواری گوسفندان بسیار موثر واقع گردد. استفاده از مراتع و چرا در گوسفندان ، تا میزان چشمگیری ، هزینه های نگهداری را کاهش خواهد داد . اما استفاده از مراتع در فصلهای خاصی از سال انجام می گیرد.

 • تامین جایگاه مناسب برای نگهداری از دام :

از جمله موارد تاثیر گذار در پرواردهی گوسفندان ؛ سلامت آنها خواهد بود. گوسفند بیمار هرگز نمی تواند پروار شده و رشد مطلوبی داشته باشد. یکی از محیط هایی که می تواند سبب بیماری دام گردد؛ نگهداری آنها در جایگاه نا مناسب می باشد. برای اینکه بتوانید از دام مناسب و گوشتی برخوردار شوید، باید دقت ویژه ای به مرکز نگهداری از دام داشته باشید.

نحوه تعیین قیمت گوسفند زنده خرید آنلاین گوسفند

وب سایت dam kala با در اختیار داشتن دامداری مکانیزه، در زمینه فروش اینترنتی دام و گوسفند زنده فعالیت می نماید. شما میتوانید برای گرفتن قیمت گوسفند زنده و نیز خرید گوسفند با بازدید از سایت دامکالا، با مشاهده مشخصات، وزن و قیمت، گوسفند مورد دلخواه خود را خریداری نمایید. این سایت، گوسفندان زنده خود را با بالاترین کیفیت پرورش میدهد و برای فروش عرضه می نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *