آشنایی با جاذبه های بسیار مشهور شهر باتومی که بایستی از آنها بازدید کنید

آشنایی با جاذبه های بسیار مشهور شهر باتومی که بایستی از آنها بازدید کنید

اگر از علاقه مندان سفرهای خارجی باشید مطمئنا درباره تور باتومی شنیده اید. باتومی از شهرهای ساحلی کشور گرجستان است که طرفداران زیادی دارد. این شهر زیبا دارای جاذبه های بسیار متنوع طبیعی و انسان ساخت است که پیشنهاد می شود از آنها بازدید کنید.
شهر ساحلی باتومی در تور باتومی مرکز استان آجارستان بوده که در سواحل دریای سیاه واقع شده است. این شهر یکی از زیباترین گوشه های کشور گرجستان است. تور باتومی سالیان سال گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. این شهر جذاب دارای آب و هوای نیمه گرمسیری با تعداد زیادی از گیاهان ماگنولی، برگ بوئی، سرو نفیس و گیاهان دیگر است که دیدن برخی از آنان شما را به شگفتی وا می دارد. علاوه بر این، باتومی شهر نسبتا بزرگی و یکی از بزرگترین بندرهای گرجستان است. بومیان در کنار گردشگران بی شماری به تماشای عبور و مرور کشتی هایی می نشینند که اهالی شهر آن را “بلوار یا پارک ساحلی ” می نامند.
جاذبه های انسان ساخت شهر باتومی
به اعلام سایت سفر باتو ، این بخش از باتومی همیشه زنده است. به نظر می رسد که شهر با نوار دو کیلومتری ساحلی محاصره شده است و در این نوار نماد شهر – یک دلفین با یک شاخه نخل- واقع شده است. این دلفین ها افتخار باتومی هستند، زیرا در هر روز از سال می توانید آنها را در کنار دریا ببینید. سواحل اینجا سنگی است و برای کسانی که ماسه را دوست ندارند، بسیار مناسب است. مناطق مسکونی در نزدیکی سواحل واقع شده است. این مناطق مسکونی بسیار جذاب هستند زیرا به رنگ های رنگین کمان رنگ آمیزی شده اند. در حقیقت نقاشی هر خانه به رنگ خاص خود یک سنت دیرینه در این شهر زیبا است.
بخش قدیمی باتومی نیز زیبا و بی نظیر است. این بخش حدود 150 سال بدون تغییر مانده است. روح قرن های گذشته را به راحتی می توان در آن احساس نمود. در هر خیابان می توانید کافه های دنج را پیدا کنید که عطر قهوه هایش کل شهر قدیمی را فرا گرفته است. فروشگاه های صنایع دستی در منطقه تاریخی قرار گرفته اند و در بین گردشگران از محبوبیت باورنکردنی برخوردار هستند. در این منطقه اماکن تاریخی و شاهکارهای برجسته معماری را می توانید مشاهده کنید.
جاذبه های بسیار مشهور شهر باتومی گرجستان
بسیار شگفت زده خواهید اگر بدانید که در باتومی دو سبک معماری تقریبا متضاد با هم آسیایی و اروپایی ترکیب شده اند. ساختمان های زیبایی به ویژه در دوره استعماری ایجاد شده اند که نورپردازی آنها در شب نشانگر اوج شکوه و زیبایی آنها است. تاریخ این شهر به یونان باستان باز می گردد، زمانی که باتومی، باتوس نامیده می شد. این شهر مدت طولانی متعلق به رومیان بود، اما در قرن پنجم به قلمرو گرجستان تبدیل شد. تا زمان فتح ترکیه، این شهر توسط شاهزادگان آجاریان یا آبخازیا اداره می شد. پس از شکست ترکیه در جنگ روسیه، استانبول مجبور شد این سرزمین ها را به اقتدار امپراطوری روسیه واگذار کند. بعنوان بخشی از امپراطوری روسیه، این شهر از اهمیت صنعتی و تجاری برخوردار بود.
در اطراف باتومی چندین منطقه باستانی بی نظیر وجود دارد. در یکی از آنها می توانید ویرانه های قلعه قدیمی گونیو آپساروس را مشاهده کنید. این قلعه قریب به مساحت 4.5 هکتار را اشغال کرده است. تمام قطعات حفظ شده آن از نظر تاریخی بسیار جالب است. بازدیدکنندگان از این جاذبه ها فرصتی برای دیدن قطعات دیوارهای پشتیبان و چندین برج حفظ شده قلعه را دارند. این مناطق بسیار مورد توجه باستان شناسان قرار گرفته است زیرا آنها در این مکان قطعات سازه های سده های 3 تا 5 را پیدا کرده اند. تور ارمنستان ارزان رزرو سفر باتو را از ما بخواهید.
جاذبه های طبیعت گونه شهر باتومی
آبشار ماخونتستی(Makhuntseti Waterfall) قابل توجه ترین جاذبه طبیعی تور باتومی است که در اطراف شهر واقع شده است. این آبشار در مناظر کوهستانی فوق العاده زیبا پنهان شده است. سفر به آن یک ماجراجویی فراموش نشدنی خواهد بود. این آبشار به دلیل این واقعیت جالب است که حتی می توانید در تابستان نیز در آن شنا کنید. اعتقاد بر این است که آب آن خاصیت درمانی دارد.
باغ گیاه شناسی باتومی نیز مکانی است که در آن سوی شهر مشهور است. پایه و اساس آن با آندری کراسنوف، دانشمند مشهور روسی مرتبط است. او دقیقا در سال 1880 این باغ را افتتاح نمود و چند سال بعد در سال 1912 پذیرای گردشگران زیادی بود. امروزه، این باغ بیش از 110 هکتار را اشغال کرده است. در قلمرو آن، بیش از 5000 گونه گیاهی رشد می کند. برخی از آنها کاکتوس های نادر، نخل ها، گیلاس ژاپنی و اکالیپتی هستند. در این باغ چندین هکتار به جانوران کشورهای مختلف اختصاص داده شده است.
در ساختمان سنگی منحصر به فردی موزه باستان شناسی Adjara قرار دارد که بیش از صد سال پیش افتتاح شده است. اکنون این موزه یکی از موزه های خارق العاده در منطقه است. این موزه دارای نمایشگاه های گرانبهای عصر سنگی است. ارزش اصلی مجموعه موزه به خاطر وجود سکه ها و جواهرات باستانی است. در این موزه فروشگاه جالبی وجود دارد که با سوغاتی های غیر معمول خود گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. در اینجا می توانید نسخه های دقیقی از نمایشگاه های باستان شناسی ارائه شده در موزه را خریداری کنید. جواهرات قدیمی و فلزات گرانبها به ویژه در بین بازدید کنندگان محبوب هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *