دره بی نظیر ستارگان و جزیره ناز قشم در دیدنی های جزیره قشم و جزایر اطراف آن

دره بی نظیر ستارگان و جزیره ناز قشم در دیدنی های جزیره قشم و جزایر اطراف آن

جزیره زیبای قشم یکی از شگفت انگیز ترین نقاط این کره خاکی است که در هر گوشه و کنارش با دیدنی های خارق العاده ای روبرو خواهید شد و برای تماشای تمام جزئیات این شهر به روزها زمان نیاز دارید . با پیشرفتهای چشمگیر در صنعت گردشگری و توریسم به خصوص در سالهای اخیر هتل ها و اقامتگاههای لوکسی در این شهر پدید امده اند و در کنار آنها دهها بازار و مرکز خرید و مکانهای دیدنی و تفریحی سبب توجه بیش از پیش گردشگران به این جزیره شده است. قشم سالهاست ی به منطقه آزاد تبدیل شده ، و به همین دلیل دارای موقعیت های گردشگری ویژه ای است . و همه اینها سبب شده این جزیره در فهرست شهر های پرطرفدار ایران قرار گیرد.
در ادامه مطلب قصد داریم تا شما را برخی از شگفتی های این جزیره آشنا نماییم پس با ما همراه باشید:
1. دره ستارگان قشم، از بی‌نظیرترین دیدنیهای قشم

جزیره قشم یکی از بزرگترین جزیره های کشور بوده و مساحت آن ده برابر بیشتر از کیش است. سراسر این جزیره در تور قشم ارزان را صحرا ها و صخره هایی در بر گرفته که بر اثر فرسایش خاک و در طی میلیون سال به اشکال بسیار عجیبی تبدیل شده اند . یکی از بی‌نظیرترین این دیدنی ها دره ستارگان است و در آن مجموعه‌ای از کوه‌ها، دره‌ها و صخره‌ها به چشم می خورند که اگر کمی دقت کنید آنها را به شکل موجودات عجیب و غریب و حیوانات خواهید دید و همه این اشکال و صدا هایی که در این می پیچد سبب شده بومیان این منطقه محل زندگی اجنه بدانند. البته برخی از مردم بومی نیز معتقدند این اشکال بر اثر برخورد یک ستاره به صخره‌ های این محل بوجود آمده است.
2. جزیره ناز قشم
به گزارش سفر باتو ، جزیره ناز یا جزایر ناز از زیباترین مکان های دیدنی قشم است. این جزایر در واقع سه صخره اند که سر از آب بیرون آورده اند . با پایین رفتن آب دریا مسیری باریک از ساحل به سمت این صخره‌ها بوجود می آید و از همین مسیر امکان رفتن به این جزایر برای گردشگران مهیا می گردد و می‌توانید با پای پیاده به سمت این صخره‌ها حرکت کنید.
و به هنگامیکه آب دریا بالا می رود ، در اطراف ساحل بومیانی را خواهید دید که مشغول فروش صنایع دستی، میوه‌های بومی هستند حتی در برخی نقاط هنرمندانی را خواهید دید که بر روی دستان گردشگران و مسافران با حنا طراحی های زیبایی انجام می دهند.
3. تنگه چاهکوه قشم
تنگه چاهکوه یکی دیگر جاذبه های دیدنی در جزیره قشم است که گردشگران بسیاری را مجذوب خود نموده است . این پدیده طبیعی همان طور که از نامش پیداست مجموعه‌ای از کوه و صخره است که در بین آن چاه‌های متعدد بوجود آمده است . اغلب تورهای گردشگری مسافران را به این منطقه شگفت آور می آورند و آنها را از میان دره های عمیق و باریک عبور می دهند در طول این مسیر راه بقدری باریک خواهد شد که حتی قادر نخواهید بود آسمان بالای سر خود را ببینید.

4. جنگل حرا قشم
جنگل زیبا و شگفت انگیز حرا نمونه ای بسیار نادر و کمیاب در دنیاست که با خوش شانسی بسیار در طی میلیون سال در این جزیره پدید آمده است . جالب است بدانید درختان جنگل های حرا میتوانند در آب‌های شور رشد و از آن تغذیه نمایند . ریشه ‌های این درختان در هم تنیده شده و توانایی تصفیه اب را دارند هر کدام از آنها سالانه هزاران متر مکعب آب شور را به شیرین تبدیل می نمایند و نمک را از برگ‌های خود خارج می‌کنند. تور وان ارزان در سفری خاطره انگیز را در سایت سفر باتو ببینید.
زمانیکه سطح آب دریا بالا می آید این درختان به زیر آب زفته و با پایین رفتن آب دوباره سر از آب بیرون می آورند . این زیستگاه همچنین محل زندگی گونه های بسیاری از آبزیان و پرندگان است . حواصیل، فلامینگو، پلیکان، مرغ ماهیخوار و… تنها نمونه هایی از این پرندگان کمیاب و زیباست که آبهای این منطقه را برای زیست انتخاب نموده اند.
برای گشت و گذار در این منطقه میتوانید قایقی کرایه کنید و چرخی در اطراف و گوشه و کنار این جنگل دریایی بزنید و بدون شک شاهد تماشای مناظری بسیار زیبا و شگفت انگیز خواهید بود.

5. غار خربس قشم
غار خربس یکی از دیدنی های شگفت انگیز در این جزیره است که از مجموعه‌ حفره‌هایی کوچک و بزرگ در دل کوه به وجود آمده است . این حفره ‌ها در گذشته توسط بومیان منطقه به شکل اتاق در آمد و در دورانهای مختلف دارای کاربری های گوناگونی بود مثلا در دوره ای از آن بعنوان پناهگاه استفاده می شد . با وارد شدن به این غار با فضایی باز و خالی روبرو خواهیدشد ، که هرچه پیش می روید تاریکی بیشتر شده تا جائیکه ادامه مسیر سخت می گردد در چنین شرایطی همراه داشتن چراغ قوه لازم خواهد بود. همچنین برای بازدید از این مکان بهتر است در ساعات ابتدایی صبح اقدام به حرکت نمایید زیرا در آن موقع از روز دمای هوا مساعد تر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *