شگفتی های دره رود نوبرا له لاداخ با تور هند و سفر به باکو

شگفتی های دره رود نوبرا له لاداخ با تور هند و سفر به باکو

دره رود نوبرا له لاداخ یک کویر سرد در ارتفاعات است که در شمال شرقی دره لاداخ واقع شده است. شهروندان هندی قبلاً برای بازدید از دره به مجوز داخلی احتیاج داشتند اما اکنون دیگر نیازی به مجوز ندارند. دره نوبرا ، در مسیر تجاری، شرق تبت را با ترکستان از طریق گذرگاه معروف کاراکورام متصل کرده است و تازه ترین منطقه لاداخ است.سفر به نوبرا با چشم اندازهای نفس گیر و ساکنان بسیار مهمان نواز ، یک تجربه کاملا فراموش نشدنی است.

دره نوبرا مطمئناً برای افراد ریسک پذیر است که می خواهند محدودیت توانایی خود را برای دیدن مکان های شگفت انگیزمحک بزنند. جاذبه های اصلی و مکانهای دیدنی دره نوبرا ، صومعه Diskit ، Maitreyi بودا و Hunder Dunes Sandes است. جدا از این جاذبه ها ، Nubra دارای چشمه های آب گرم خیره کننده ای در Panamik است. دو مکان ارزشمند دیگر که می توانید در دره نوبرا ببینید ، Sumur و Turtuk هستند. تور باکو سفر با قیمت مناسب را در سایت سفر باتو ببینید.

دره پانامیک نوبرا

دهکده پانامیک 18 کیلومتر (45 دقیقه) با دره نوبرا فاصله دارد. Village Panamik در ساحل رودخانه Nubra قرار گرفته است و باعث جذاب تر شدن این مکان می شود. دره Panamik Nubra Valley نیز به خاطر بزهای Pashmina و دو تپه مشهور است. دره Panamik Nubra به دلیل چشمه های آب گرمش مشهور است. آنها برای درمان بیماریهای مختلف مفید هستند زیرا مقدار زیادی گوگرد دارند. بسیاری از افراد محلی و بازدید کنندگان برای استراحت در چشمه های آب گرم گوگرد به اینجا می آیند. پانامیک گردشگران را به سمت خرید جورابهای پشمی ، فرش کشمیری و شال پاشمینا می کشاند.

دره Yarab Tso Lake Nubra

دریاچه یاراب تسو در حدود 15 کیلومتری از دره نوبرا واقع شده است و به عنوان یک مکان مذهبی در لاداخ واقع شده است. این دریاچه مرتفع ترین قله است که در دهکده سومور واقع شده و تنها با پیاده روی می توان به آن رسید. در فاصله پیاده روی می توانید از دهکده Panamik به این دریاچه برسید ، از گردشگران خواسته می شود که در آب این دریاچه ننشینند یا شنا نکنند.

صومعه Nubra Diskit

صومعه Diskit Nubra در ارتفاع 3143 متر واقع شده است ، این بزرگترین و قدیمی ترین صومعه Nubra است. نماد نمادین این صومعه ، اثر چو رینپوچه (بودا تاجدار) است که بخشی از تالار نمازخانه است.

صومعه نوبرای سامستانلینگ

دهکده زیبای سومور در منطقه دره نوبرا یک گوهر کوچک جذاب لاداخ است. از دهکده سومور تا صومعه نوبرا Samstanling خیلی طول می کشد و از آنجا تقریباً 120 کیلومتر فاصله دارد. Samstanling در میان کوه های زیبا و منظره سبز قرار دارد ، یک صومعه مهم است که با سایه هایی از طلایی ، قرمز و سفید کلاسیک است. این صومعه دارای یک طراحی اساسی از دو سالن اجتماعات است و هر دو دارای عکس و نقاشی های بودا و دیگر جنبه های بودیسم هستند.

دره Hunder Sand Dunes Nubra

فراتر از آرامش و محوطه صومعه لاداخ ، تپه های شنی نقره ای چشمگیر هوندر در دره نوبرا وجود دارد. تپه های شنی هوندر فراتر از تصورات جذاب است. در اینجا ابریشم باستانی و بزهای پاشمینا براحتی پیدا می شوند.
دره نوبرا ، یک بار در مسیر تجاری که شرق تبت را با ترکستان از طریق گذرگاه معروف کاراکورام متصل کرده است ، تازه ترین منطقه لاداخ است. نوبرا شما را به یک سفر برگشت در زمان به یک “تقریباً فراموش شده” Shangri La دعوت می کند. با چشم اندازهای نفس گیر و ساکنان بسیار مهمان نواز ، کاملاً یک تجربه است.

بهترین زمان برای بازدید از دره نوبرا با تور هند

زیبایی های غیرمترقبه دره نوبرا به بهترین وجه در فصل در ماه های جولای تا سپتامبر کشف می شود. فصل دلپذیر پاییز به شما امکان می دهد تا از منظره زیبای بهشت کشف نشده لذت ببرید. منطقه آسمانی لاداخ در تمام طول سال آب و هوایی بسیار سرد دارد.
تابستان در تور هند اینجا ماههای سردتر سال است. زمستان ها با شرایط غیرقابل تحمل بسیار سخت است. دره نوبرا از مارس تا ماه مه تابستان های دلپذیری را تجربه می کند. مهم نیست که چه ماهی را انتخاب می کنید ، آب و هوا دلپذیر است. درجه حرارت پایین است و لباس گرم ضروری است. شب ها سردترین زمان است که درجه حرارت به شدت کاهش می یابد.
Diskit مرکز اداری دره نوبرا است. در حاشیه کویری در دره سمت شیوک ، هشت ساعت با آن واقع شده است ، در آن طرف دریاچه خارونگ لا (لا به معنی گذر) است. برای رسیدن به این مکان باید آب زیادی به همراه داشته باشید ، زیرا افزایش ارتفاع بیش از 2000 متر ، می تواند سردرد و حالت تهوع شدید را برای همه ایجاد کند. جاده تا جنوب پولو ، یک پاسگاه نظامی ، که در آن مجوزها بررسی شده و جزئیات وارد شده است ، آسفالت شده است. این یک گشت و گذار فراموش نشدنی است.
با پایین رفتن از دره ، تنها چند کیلومتر اول مشکل دارید. به زودی ، پس از یک جریان آرام ، فرد به یک منظره شگفت آور سبز می رسد که سازندهای سنگی ناهموار با قله های موجود در پس زمینه سر به آسمان دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *