شهر آنکارا در کشور ترکیه و سفر به این کشور زیبا

شهر آنکارا در کشور ترکیه و سفر به این کشور زیبا

چنانچه قصد سفر به پایتخت کشور ترکیه را داشته باشید باید به سمت آنکارا حرکت کنید. شهری که تلفیقی از مدرنیته و سنت آن را در فرا گرفته است. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیادی برای گردشگران و توریست ها است. در سال های اخیر شهر آنکارا پیشرفت های بسیاری داشته است. فرهنگ مردمان ترکیه به ایرانیان شباهت های بسیاری دارد. لازم است برای شما بیان کنیم که یادگیری زبان ترکی استانبولی که زبان اصلی این منطقه است، کار چندان سختی نیست اگر شما دارای اصالتی ترک باشید از نظر شنیداری می توانید تعداد زیادی از کلمات را درک کنید، اگر هم فارس باشید به طور حتم می توانیم بگوییم که یادگیری این زبان مدت زمان زیادی از شما نمی گیرد.

موقعیت شهر آنکارا از نظر جغرافیایی چگونه است؟

کشور ترکیه در قسمت نیم کره شمالی جهان در محل تلاقی دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است. موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه به شکلی است که به محلی برای ارتباطات بین دو قاره اروپا و آسیا تبدیل شده است. کشورهایی که با ترکیه در یک مرز قرار دارند عبارتند از ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سویه، یونان و بلغارستان . کشور ترکیه دارای ۸۱ استان است. ما در این مطلب می خواهیم در مورد شهر آنکارا سخن به میان آوریم. شهر آنکارا، از نظر وسعت دومین شهر بزرگ کشور ترکیه و به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است. موقعیت جغرافیایی شهر آنکارا بین ۴ کوه و ۳ رودخانه قرار گرفته است. شهری که مرکز فرهنگ، بازرگانی، و جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیادی است.

شرح مختصری از تاریخچه شهر آنکارا

آنکارا، جزو شهرهای قدیمی تور ترکیه به حساب می آید. این شهر دست خوش فراز و نشیب های بسیار زیادی در طول تاریخ شده است و سلسله های گوناگونی بارها و بارها بر آن تسلط پیدا کرده اند. به همین جهت در فرهنگ مردم این شهر نقش هایی از ایرانی ها، رومی ها، سلجوقی ها و عثمانیان قابل مشاهده است. پیش از اینکه جمهوری ترکیه تشکیل شود و شهر آنکارا به عنوان شهری بزرگ در آن آغاز به فعالیت کند، تاریخ این شهر باز می گردد به زمان هیتی ها که در هزاره های دوم قبل از میلاد مسیح زندگی می کردند. بعد از آنها فریگیه ای ها، لیدیان، ایرانیان، یونانیان، گالات ها، رومیان، بیزانس ها و ترک ها بر این شهر مسلط شدند و آن را به اشغال خود درآوردند.
به گزارش سفر باتو ، یکی از کلیشه هایی که در موقع سفر به کشورترکیه به مسافران می گویند این است که کشور ترکیه مملو از جیب بر است و مواظب جیب خود باشید! باید بگوییم که شما در هنگام سفر به هر نقطه ای از دنیا، باید توجه زیادی به لوازم با ارزش و مدارک خود داشته باشید زیرا این مسئله در هر نقطه ای از دنیا چه بسا در کشور ایران خودمان هم نیز ممکن است که اتفاق بیوفتد، بنابراین ما در مورد امنیت در شهر آنکارا باید بگوییم که اوضاع آنگونه که دوستان و آشنایان برای شما تعریف می کنند و در بعضی از محله های پایین این شهر و همچنین در بعضی مراکزی که بسیار پر ازدهام است باید حواس خود را بیشتر جمع کنید. در آنکارا مناطقی وجود دارد مثل اولوس که محیط جالبی ندارد و هیچ جاذبه و مرکز خرید مناسبی نیز در این مکان موجود نیست پس بنابراین سعی کنید که اصلا پایتان را آنجا نگذارید. و نکته دیگر این که کافه ها و محله هایی که در منطقه های پرت وجود دارند و هر عقل سلیمی می گوید که این مکان ممکن است دردسر ساز شود وارد نشوید، دقیقا مانند ایران خودمان که در ساعت های مشخصی به محله های نا امن کسی نمی رود.

آب و هوای شهر آنکارا

آنکارا، جزء شهرهایی به حساب می آید که سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند. آب و هوای این منطقه در بیشتر مواقع ابری و باران است ولی تابستان های شهر آنکارا بسیار گرم است و گرمای آن اندکی شبیه به تهران با نسبت آلودگی کمتر است. فصل زمستان در آنکارا کاملا سرد است و هوای این شهر اکثرا بارانی و برفی مشاهده می شود. فصل های معتدل این شهر بهار و پاییز هستند در هر دوی این فصل ها ما شاهد ثباتی در وضعیت جوی هستیم و شرایط ایده آلی برای گردشگری به شمار می رود.

بهترین زمان برای سفر به شهر آنکارا

زمان مناسب برای سفر به شهر آنکارا از ماه شهریور تا اواخر ماه مهر که هنوز هوا به طور کامل سرد نشده شروع می شود . ولی اگر شما خواسته باشید در اوایل فصل تابستان به این شهر سفر کنید باید بگوییم که اصلا نگران گرما نباشید چرا که فصل تابستان در این کشور مثل تابستان کشور خودمان دارای گرمای طاقت فرسایی نیست و شما به راحتی خواهید توانست از امکانات آبی این منطقه بهره ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *