جاذبه های دیدنی در شهر مشهد که حتما باید در سفر به مشهد دید

جاذبه های دیدنی در شهر مشهد که حتما باید در سفر به مشهد دید

باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاه شناسی مشهد یکی ازمنحصر بفردترین مکان های دیدنی در این شهر است که دارای بیست و پنج هکتار وسعت و یازده کلکسیون کمیاب از گیاهان سراسر دنیاست . این مکان علمی و تفریحی در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد . و در آن نزدیک به دویست گونه ی مختلف گیاهی و دارویی و چهارصد نمونه ی ژنتیکی نگهداری می گردد . دسترسی به این مکان بسیار راحت است و از طریق بلوار جمهوری و حدفاصل چهار راه مقدم و پل غدیر میتوان به آن رسید.

بند پانصد ساله گلستان در مشهد

بند و یا همان سد گلستان در فاصله هشت کیلومتری از شهر مشهد قرار گرفته است و با دارا بودن مناظر زیبا و آب و هوای خنک به یکی از مکانهای تفریحی شهر به خصوص در ماههای گرم سال تبدیل شده است . باستان شناسان قدمت این بند تاریخی را در حدود پانصد سال تخمین زده اند ، یعنی ساخت آن در دوره ی تیموریان صورت گرفته است . این بند به پارک وکیل آباد بسیار نزدیک است پس میتوانید بعد از بازدید از این مکان زیبا سری هم به پارک جنگلی وکیل آباد بزنید.

غار تاریخی مغان در مشهد

غار مغان تور مشهد یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در این شهر است که در فاصله سی و پنج کیلومتری از شهر مشهد قرار گرفته است . بر اساس اکتشافات متعدد زمین شناسان در این منطقه فسیلهای زیادی کشف شده که قدمت برخی از آنها به حدود صد میلیون سال قبل باز می گردد ، البته برای بازدید از این غار به همراهی یک راهنمای مجرب نیاز دارید .

پارک تفریحی مشهد، باغ ملی

باغ ملی اولین پارک تفریحی در شهر مشهد است که در حدود شصت سال قدمت دارد و ساخت آن به سال ۱۳۴۵ باز می گردد ، باغ ملی یکی از پر طرفدارترین مکانهای تفریحی در این شهر است که با قرار گیری در محدوده شهری دسترسی به آن آسان است . همچنین وجود قناتی تاریخی در این باغ به شهرت و جذابیت آن افزوده است .

شاندیز، منطقه ای ییلاقی و زیبا

به گزارش سفر باتو ، منطقه زیبا و ییلاقی شاندیز در فاصله پانزده کیلومتری از شهر مشهد واقع شده است. شاندیز با هوایی خنک و مطبوع به مکان ایده ال برای گردشگران تبدیل شده است به خصوص در ماههای گرم سال این منطقه همراه پر از مسافر است که برای لذت از مناظر زیبای طبیعی و همچنین صرف کبابهایی استثنایی و خوشمزه راهی این منطقه می شوند.
همچنین درست از وسط شاندیز رودخانه هایی خروشان در جریان هستند که از کوههای بینالود سرچشمه می گیرند. پارک جنگلی، مجموعه ی توریستی، رستوران های مختلف، رصدخانه ی نجوم و موزه ی شهرداری از جمله مکان های دیدنی و سرگرم کننده در این منطقه هستند .
انواع ادویه های خوش رنگ و خوش عطر در کنار صنایع دستی مردم محلی و پوستین و ظرف گلی و سفالی از جمله سوغات این منطقه میباشد .

بازار رضا، یکی از قدیمی ترین جاذبه های مشهد

بازار تاریخی رضا دارای قدمتی حدود پنجاه سال است که از گذشته تا به امروز در حال وسعت و پیشرفت است و امروزه به یکی از جاذبه های دیدنی در مشهد تبدیل شده است . برای رسیدن به حرم امام رضا (ع) قطعا گذرتان بارها و بارها به این بازار خواهد افتاد .
معماری بازار رضا دیدنی و زیباست و دارای مغازه ها و دکه های کوچک و بزرگ بسیاری است . در این بازار کالاهای متنوعی نظیر ادویه و به خصوص زعفران ، نقره و فیروزه ، پوشاک ، مهر و سجاده و … عرضه می گردد .

غار بیمار آب

غار بیمار آب از دیگر جاذبه های دیدنی در شهر مشهد است که در فاصله شش کیلومتری از دهکده ای بسیار زیبا به نام کوشک آباد قرار گرفته است . سطح این غار بطور کلی ، از آب پوشیده شده و مردم محلی معتقدند این آب خواص شفا بخش دارد . از گذشته های دور مردم محلی برای درمان بیماری خود و حیواناتشان ، از آب این غار استفاده می نمودند .
با ورود به این غار با چاهی عمودی به عمق پانزده متر روبرو می شوید که در انتهای آن از آب های چکیده شده از سقف غار حوضچه ای عمیق به وجود آمده است

خانه ی ملک، یادگار قاجارها در مشهد

بنای بسیاری زیبا خانه ملک با معماری سنتی حال و هوای خاصی به این منطقه از شهر بخشیده است که نمونه ای بسیار زیبا از معماری در دوران قاجار است . خانه ی ملک در گزشته بسیار وسیع تر از ان چیزی بوده که اکنون می بینید و رفته رفته از وسعت آن کم شده و اراضی آن به تصرف در آمده است . و اکنون به جز تنها ساختمان دو طبقه از آن چیزی نمانده است . طبقه بالایی این بنا دارای سقف مشبک و منبت ‌کاری شده از چوب است و وجود شومینه ای با گچبری های زیبا در آن خود نمایی می کند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *